BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

Merhaba ben Bülent Ecevit Ünivesitesi diş hekimliği bölümü öğrencisiyim. Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak’ta bulunan bir devlet üniversitesidir. Diş Hekimliği bölümü 5 yıllık bir bölüm olup hazırlık haricindedir. Hazırlıkla beraber 6 yıllık bir bölümdür. Okulumuzun akademik kadrosu nitelikli hocalarımızla yeterli sayıda bulunup her sorunuza ve ihtiyacınıza cevap bulabileceğiniz, ders için sınıf klinik malzeme açısından rahatça her şeye ulaşabileceğiniz bir okuldur. Fakültemizle ilgili detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Bu bölümü okumak için öncelikle biraz el becerisine ihtiyacınız olacak çünkü biz burada sabun ve mumdan diş yapma, diş kesme gibi dersler alıyoruz ve bunun için el becerisine ihtiyacınız olacak.
Aldığımız derslerden kısaca bahsetmem gerekirse; Diş morfolojisi ve Manipülasyon, Histoloji, Periodontoloji, Ortodonti, Protez, Anatomi, Pedodonti, Patoloji, Diş Hekimliği, Farmakoloji, Koruyucu Hekimlik, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Diş Morfolojisi ve
Manüpilasyonu gibi bir çok ders görmekteyiz.
Diş hekimliğinde bir çok pratik ders görüyoruz 1. Sınıftan itibaren pratik derslerimiz artıyor bu derslerimiz biraz el becerisi ve yetenek gerektirdiği için zor olabiliyor fakat siz daha fazla çalışarak ve pratik yaparak kendinizi geliştirebiliyorsunuz.
Staj ve iş olanaklarından bahsedersem üniversitenizin kendi diş hekimliği hastanesi varsa orada ders alıp hastanenizde staj görebiliyorsunuz eğer yoksa okuduğunuz şehirde ağız ve diş sağlığı hastanelerinde staj yapabiliyorsunuz. İş imkanları olarak da devlette, özel kliniklerde, özel hastanelerde veya kendi kliniğinizde çalışabilirsiniz.
Biz Diş Hekimliği öğrencisiyiz ve birer hekim olacağız bunun bilincinde kendimizi geliştirip çok daha fazla çalışmalıyız. İnsanlara yardım edeceğiz bu çok ağır bir yük ve mutluluk aslında. İnsanların ağrılarını ve acılarını hafifletmek yardımcı olabilmek bizim asıl görevimiz bunu böyle düşünerek çalıştığımız ve kendimizi geliştirdiğimiz zaman her şey çok kolay olacak.
Her şey gönlünüzce olsun.

ILAYDA CELIK

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir